Web Tasarım ve Yazılım Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Web tasarım ve yazılım şirketleri, temel olarak 3’e ayrılırlar. Bunlar; tam bir profesyonellik içerisinde çalışanlar, belirli bir kaliteyi yakalamış olanlar ile ucuz ve kalitesiz hizmet veren şirketlerdir. Bütçenize ve isteklerinize göre web tasarım ve yazılım şirketi tercihinizi yapabilirsiniz. Ancak bu alanda kendisini ve kalitesini kanıtlamış firmalar ile çalışmanız tavsiye edilir.
Web tasarım ve yazılım şirketlerinin çalışma yöntemleri birbirine benzerlik gösterse de, aralarında ciddi farklılıklar da bulunmaktadır. Web tasarım şirketi seçerken en belirleyici nokta bu farklılıklar olmalıdır.
Web Tasarım ve Yazılım Şirketlerini Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?

Şirketin İş Tecrübesi

Bir web tasarım ve yazılım şirketi, tüm iş gücünü verdiği hizmetlere adamış olmalıdır. Bu en önemli kriterlerden biridir. Web sitesi tasarımı, günümüzde sürekli bir gelişme içerisindedir. Bu yüzden tecrübeli ve aynı zamanda tüm gelişmeleri takip edebilen bir şirket ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Web Tasarım Öncesi ve Sonrası Hizmetleri

Web tasarım ve yazılım şirketlerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında, şirketin tasarım süreci öncesinde ve sonrasında verdiği hizmetler de yer almaktadır. Web tasarım talebiniz sırasında belirlenen ihtiyaçlarınızın, size kaliteli bir şekilde verilebiliyor olması şarttır. Yani bir şirketin, verdiği hizmetler konusunda belli standartları olması gerekir.

Servis Sağlayıcı Olması

Web tasarımı ne kadar iyi yapılmış olursa olsun, iyi bir web sağlayıcısı olmadan herhangi bir işe yaramaz. Bunun için web sitenizin sık sık sorunlarla karşılaşmasını önleyecek, e-mail problemleri yaşamanıza izin vermeyecek, sitenizin sunucu güvenliğini sağlayacak bir web alanına yüklenmesini sağlayacak bir şirketle çalışmanız gerekmektedir.

Müşteri ile Kolaylıkla İletişim Kurabilmeli

Web tasarım ve yazılım konusunda yardım aldığınız şirket ile e-mail aracılığıyla istediğiniz zaman iletişim kurabilmelisiniz. Bu iletişim yöntemi telefon görüşmesinden çok daha ekonomik ve etkili bir yöntemdir. Ancak telefon görüşmesi ile çözümlenmesi gereken sorunlarınızda da, çalıştığınız şirkete kolaylıkla ulaşıp yardım alabilmelisiniz.

CMS Hizmeti Bulunmalı

Web sitenizin hazırlanmasından sonra bazı bilgilerin değişmesini talep edebilirsiniz. Bu sebeple sitenizin mutlaka bir CMS yani “İçerik Yönetim Sistemi” bulunmalıdır. Web tasarım ve yazılım şirketi seçerken, içerik kontrol paneli demosunu mutlaka görmelisiniz.

İLETİŞİM

Teklif almak için bize istek ve arzularınızı yazın en kısa sürede ekibimiz sizinle iletişime geçsin.

Okunamaz mı? Metni değiştir. captcha txt
1
×
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
TEKLİF İSTE