Sosyal Medya

Sosyal medya danışmanlığı; firmaların ve markaların hedef kitlelerine, internet aracılığı ile farklı sosyal platformlar üzerinden ulaşmalarını ve kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlar. Ayrıca onlarla iletişime geçebilmelerini ve bu iletişimlerinin de kalıcılığını sağlayan yeni bir iletişim hizmetidir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Kişiler, kuruluşlar ya da markalar sosyal medya hesaplarını kendileri de yönetebilirler. Ancak sosyal medya konusunda herhangi bir deneyim sahibi değilseniz, amacınıza ulaşamayabilirsiniz. Bu yüzden bir sosyal medya danışmanı ile çalışmak, emeklerinizin boşa gitmemesi ve risklerin önüne geçmeniz için oldukça önemlidir. Çünkü bilinçsiz şekilde yapılacak kampanyalar, tanıtımlar ve duyurular, büyük zararlara sebep olabilmektedir.

Sosyal medya danışmalığı, sadece sosyal platformlar üzerinden içerik paylaşımı yapmak anlamına gelmez. Aynı zamanda sosyal medya reklam yönetimleri de bu hizmetin bir parçasıdır. Doğru içerik paylaşımları ve yine doğru reklam alanı seçimi, reklamlarınızdan en üst seviyede verim almanız için oldukça önemlidir. Üstelik reklam maliyetlerinizin yönetimi için de bu hizmet oldukça önemlidir.
Firmaların, rakiplerinden bir adım önde olabilmeleri için artık sosyal medya platformlarında da farklılık yaratmaları gerekmektedir. Bu farklılığı da ancak bir sosyal medya danışmanı ile çalışarak yaratabilirler. Peki, sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren firmalar, hangi özelliklere sahip olmalıdır? Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

-Sosyal medya danışmanının hizmet verdiği firmayı ve amacını çok iyi tanıması gerekmektedir.
-Firmaların kurumsal kimliklerinin zarar görmemesi için, sosyal platformlar üzerinden kullanacakları dili çok iyi belirlemeleri gerekir.
-Sosyal medya danışmanlığı firması; reklam yönetimleri ile firmaların web site trafiğini arttırabilecek, müşteriler ile sağlıklı bağlantıyı kurabilecek ve tüm bunların sonunda satış hacmini arttırabilecek donanımda olmalıdır.
-Bunların dışında, firmanın sektördeki rakiplerini çok iyi analiz etmelidir. Ayrıca bu analizler sonucunda da doğru stratejileri izleyebilmelidir.

Sosyal Medya Danışmanının Ne Gibi Görevleri Vardır?

Sosyal medya danışmanlığı yapan kişiler; markanızın ya da firmanızın sosyal medya araçları ile etkili bir şekilde tanıtılmasını ve daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlarlar. Ancak bu kişilerin, sosyal medya danışmanlığı konusunda yeterli donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Peki, bir sosyal medya danışmanında bulunması gereken özellikler nelerdir?

-Bir sosyal medya danışmanı, firmanızın misyonu ve vizyonu hakkında bilgi sahibi olmalı ve sosyal medyada bu doğrultuda paylaşımlar yapmalıdır.
-Firmanızı sosyal medyada etkin hale getirmeli, yaptığı paylaşımlar ile takipçilerinizi bunaltmamalıdır.
-Hedeflediğiniz kitlenin ilgisini çekecek paylaşımlarda bulunmalıdır.
-Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda, planlı ve programlı çalışarak reklam gereksinimlerinizi karşılamalıdır.
-Sosyal medya ile ilgili güncellemeleri takip etmeli, paylaşımlarını da bu yönde düzenlemelidir.

İLETİŞİM

Teklif almak için bize istek ve arzularınızı yazın en kısa sürede ekibimiz sizinle iletişime geçsin.

Okunamaz mı? Metni değiştir. captcha txt
1
×
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
TEKLİF İSTE