Logo Ve Kurumsal Kimliğin Önemi

İnternet dünyasında yerinizi almak istiyorsanız yapmanız gerekenler arasında en önemlisi, öncelikle bir logoya sahip olmaktır. Çünkü logo, görsel kimliğinizin en önemli parçasıdır. Müşterilerinizin, firmanız ile ilgili olan algılarını belirler. Bu yüzden firmanız için logo tasarımı yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, firmanızı ve hizmetlerinizi en iyi şekilde yansıttığından emin olmanızdır.

Firmanızın kurumsal kimliğinin en önemli aşamalarından ilki olan logo, diğer bazı öğelerinde temel taşı niteliğindedir. Bu öğeler; kartvizit, antetli kağıt ve cd kapağı gibi öğelerdir. Eğer kurumsal kimlik çalışmanız için firmanızı yansıtan bir logo tasarımı yaptırmadıysanız, bu diğer öğeler de firmanızın tanıtımı için herhangi bir işe yaramaz. Yani iyi bir tanıtım yapılabilmesi için, logo ve diğer kurumsal kimlik öğelerinin mutlaka bir arada kullanılmaları gerekmektedir.

Logo ve kurumsal kimliğin önemi, firmanız adına göz ardı edilemeyecek bir durumdur. Ancak logo ve kurumsal kimlik ihtiyaçlarınızda firmanızın doğru şekilde tanıtılabilmesi için, bu konuda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olduğunu da unutmamalısınız.

Logo Tasarımı Firmalara Ne Kazandırır?

Kurumsal kimlik sürecinin en önemli ve ilk aşaması olan logo, bir firmanın akılda kalıcılığını etkileyen en önemli faktördür. Firmanız için tasarlattığınız nitelikli bir logo, müşterilerinizin üzerinde hizmet kalitenizin yüksek olduğu algısını oluşturacaktır. Peki, kaliteli bir logoda bulunması gereken özellikler nelerdir? Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

-Tasarlanacak logo, firmanızı ve hizmetlerini en iyi şekilde yansıtmalıdır.
-Logo tasarımı yapılırken; gözü yormamasına, karmaşadan uzak ve sade olmasına özen gösterilmelidir.
-Sadece belli bir kesimin değil, herkesin algılayabileceği şekilde tasarlanmalıdır.
-Tasarlanan logo, boyutları değiştirildiğinde deforme olmamalıdır.

Kurumsal Kimlik Firmalara Ne Kazandırır?

Son yıllarda internet dünyasındaki gelişmeler, firmaların internette varlıklarını arttırmalarına ve bu alanda kendilerini geliştirmelerine sebep olmuştur. Özellikle internet üzerinden alışveriş imkânlarının artması, firmaların e-ticaret sistemine önem vermelerini ve sanal kimlik oluşturmalarını zorunlu kılmıştır. Ancak oluşturulacak kurumsal kimlik; karmaşıklıktan uzak, çok fazla rengin bir arada kullanılmadığı, göz yormayan ve akılda kalıcı şekilde tasarlanmadır. Tüm bu etkenler, kurumsal kimliğinizin firmanızı doğru ve net şekilde yansıtması için önemlidir. Peki, doğru şekilde tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmalara neler kazandırır. Bu kazanımları şöyle sıralayabiliriz:

-Firmanızın isminin, müşterilerin aklına kazınmasını sağlar.
-Görsellik sayesinde müşteriler, firmanızın hizmetleri konusunda fikir sahibi olurlar.
-Sektörünüzdeki rakiplerinizden kolayca ayrılmanızı sağlar.

İLETİŞİM

Teklif almak için bize istek ve arzularınızı yazın en kısa sürede ekibimiz sizinle iletişime geçsin.

Okunamaz mı? Metni değiştir. captcha txt
1
×
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
TEKLİF İSTE